Po již rutinní dokumentační a s ní spojené náročné a zajímavé badatelské činnosti přichází podvědomá potřeba BCH ve větším měřítku realizovat vlastní tvůrčí činností architektonickou. Nabídky začaly přicházet zcela logicky v souvislostech s dokumentační prací jako jejich pokračování.
Po té se rozevřelo poměrně široké objednavatelské spektrum, u řady úloh se promítlo prostředí řady uměleckých profesí v osobnostech, vyučujících na VŠUP do vzájemné spolupráce. Pro BCH bylo toto pojetí velmi blízké. Ještě z dětských let měl v paměti velmi úspěšné období 0VŠUP s širokou mezioborovou spoluprací. I když je tento fenomén dnes chápán již jinak, došlo k řadě návrhů a realizací, které svoji pozornost vzbudily. V těchto souvislostech a s tímto novým nadšením, s vědomím splnění jakési generační kontinuity, ustupuje dokumentační, přípravná a badatelská práce do pozadí. Ukázky nemají chronologii ani nejsou řazeny v důležitosti svého objemu.
Základním faktorem pro prezentaci BCH je jejich zajímavost vlastního úkolu a nevšednost jejich potřeb, kterou tyto úlohy nastolily. Posloupnost je náhodným pořadím jejich rozmanitosti
Na poli vzájemné spolupráce architekta BCH a výtvarníka zaujímá i v počtu realizací přední místo ak.soch. Šerák, dále ak.mal. Janečková – Křesťanová, Mgr.A. Dušek, ak.mal. Halata a řada dalších.
V rámci architektonické projekce byli a jsou nejbližšími spolupracovníky
projektanti – prof. Ing.arch. Kuna, Mgr.A. Bradáč, ak.arch. Houska, a řada dalších stavitel Kohout, Ing. Ulč včetně specialistů všech profesí, jmenovitě statiků doc.Ing. Horáka DrSc. a Ing. Hlaváčka